RPG

RPG


#61 2008-11-20 21:44:28

Ezamel

Administrator

Zarejestrowany: 2008-11-13
Posty: 247
Punktów :   

Re: 1

Ezamel powoli oderwał dłonie od twarzy i przeniósł na nią pusty, nieobecny wzrok.
    -    Co? Może karocę?
    Pociągnął z fajki tak mocno, że w górę strzelił mały płomyk.
    -    Zobacz na nich – wskazał siedem zmasakrowanych ciał leżących pod nimi, na zniszczonych wrotach – To nasi bracia. Walczyłaś z nimi ramię w ramię w beznadziejnej walce... Chcesz ich zostawić bez pożegnania? Chcesz teraz odpocząć?

Offline

 

#62 2008-11-20 21:49:40

Amorsis

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-11-13
Posty: 252
Punktów :   

Re: 1

- Ezamelu nie chciałam Cię urazić. Wiem, że oni zginęli. Przecież wiesz, że ja inaczej żegnam zmarłych niż Ty i Twoi towarzysze. Ja na prawdę źle się czuję. Po tam tym incydencie, kiedy straciłam przytomność... Ech... Jeżeli nie pójdziesz ze mną, zrozumiem. - potem odwróciła się w stronę ciał i zaczęła coś szeptać, coś co nikt nie rozumiał - Ja już ich pożegnałam. Teraz muszę znaleźć Nokturnusa i wracać do domu. Zanim jednak to zrobię, możesz mi odpowiedzieć na jedno nurtujące mnie pytanie? Wtedy kiedy powoli wstawałam, wypowiedziałeś słowa: "`Ell`e`n! `Ell`e`n!!!"  Cóż one znaczą?

Ostatnio edytowany przez Amorsis (2008-11-20 21:50:06)

Offline

 

#63 2008-11-20 21:54:50

Ezamel

Administrator

Zarejestrowany: 2008-11-13
Posty: 247
Punktów :   

Re: 1

Ezamel wzruszył ramionami.
    -    Jednym starczy kilka słów na pożegnanie, inni na zawsze będą spać z myślą, że przyczynili się do ich śmierci. Kiedy straciłaś przytomność, wyssałem z ciebie wszystko, co zdążyło wpłynąć przez ranę. Jeśli czujesz się źle – nie opuszczaj mojego dworu. Jest wprawdzie zniszczony, ale to tylko brama. Pietra są w porządku. To moja rada. – spojrzał na nią już głębiej, przeszywając wzrokiem - `Ell`e`n... Pierwsza kobieta, która straciła życie w imię Stwórcy i pod sztandarem Szarych Płaszczy. Pierwsza z nieskończonej liczby twarzy, które wciąż widzę, które umarły przeze mnie. Wystarczy?

Offline

 

#64 2008-11-20 21:58:16

Amorsis

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-11-13
Posty: 252
Punktów :   

Re: 1

- Tak, wystarczy. Ezamelu, a może zamieszkasz u mnie przez ten czas, dopóki nie odbudujesz swojego dworu? Wiem, że moja chata nie jest tak bogata jak Twój dom, ale teraz, kiedy nie masz dachu nad głową? Pomyśl. Ja czułabym się bezpieczniej. - Amorsis popatrzyła błagającym wzrokiem na przyjaciela.

Offline

 

#65 2008-11-20 22:04:47

Ezamel

Administrator

Zarejestrowany: 2008-11-13
Posty: 247
Punktów :   

Re: 1

Westchnął głęboko, powstrzymując się od czegoś.
    -    Spójrz – runęło samo wejście, mam tutaj ponad dwadzieścia wielkich pokoi z łóżkami, kilka kuchni i łazienek, nie śpię na korytarzu. Skoro nie chcesz zostać u mnie – gwizdnął i dwóch konnych zjawiło się obok niego – weź tą eskortę i jedź do domu. Czeka mnie ciężka noc z igłami i nićmi... – żeby zrozumiała pokazał otwartą, broczącą ranę na ramieniu – jedna z wielu.

Offline

 

#66 2008-11-20 22:07:55

Amorsis

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-11-13
Posty: 252
Punktów :   

Re: 1

Amorsis po tym co zobaczyła, nie mogła jechać do domu. Czuła, że musi zająć się Ezamelem, który był tak bliski jej sercu. Elfka zastanowiła się i powiedziała:
- Zostanę, ale pod warunkiem, jeżeli obiecasz mi, że będę się mogła Tobą zająć. - uśmiechnęła się. - Poza tym przy okazji i Ty się mną zajmiesz, co nie?

Offline

 

#67 2008-11-20 22:13:16

Ezamel

Administrator

Zarejestrowany: 2008-11-13
Posty: 247
Punktów :   

Re: 1

-    Nie. Możesz zostać tylko pod żadnym warunkiem, mamy dość wszystkiego, aby gościć nawet całą armię. Zanim przygotują stos, pokażę ci miejsce, gdzie będziesz spać. Jeśli poczujesz, że budzi się w tobie moc – obudzisz mnie, będę w pokoju obok.

Offline

 

#68 2008-11-21 15:22:15

Amorsis

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-11-13
Posty: 252
Punktów :   

Re: 1

Wchodząc do sypialni, zobaczyła wielkie pomieszczenie pomalowane na ciemną czerwień, stare meble i ogromne łoże z baldachimem. Amorsis pierwszy raz widziała, tak bogaty pokój. Uśmiechnęła się do Ezamela i powiedziała:
- Dziękuję, że mogę zostać u Ciebie na noc. Jeżeli będzie się dziać coś niepokojącego zawiadomię Cię. Potem poczekała, aż przyjaciel wyjdzie z pokoju, wzięła kąpiel w równie wielkiej wannie, a potem położyła się do łóżka. Spała tak do godziny pierwszej w nocy, nagle coś zaczęło ją budzić, ale nikogo nie było w pomieszczeniu. Bała się, nie wiedziała co się dzieje, czuła, że ktoś lub coś w niej jest. Zdała sobie sprawę, że przed tym ostrzegał ją Ezamel. Szybko więc wstała, ubrała pantofle i pobiegła do pokoju przyjaciela. Zapukała gwałtownie w drzwi inkwizytora i z lękiem i niecierpliwością czekała, aż je otworzy.

Offline

 

#69 2008-11-21 18:11:48

Ezamel

Administrator

Zarejestrowany: 2008-11-13
Posty: 247
Punktów :   

Re: 1

Był gotowy. Otworzył drzwi tak gwałtownie, że niemal wyszarpnął je z zawiasów. Wciągnął Amorsis do środka i rzucił brutalnie na łóżko. Zaryglował dokładnie wejście i zapalił szybko kilka świec. W ręku miał krótki, smukły sztylet.
    -    Teraz musisz wybrać, czy chcesz należeć do Szarych Płaszczy. Jeśli nie – spuść litr swojej krwi do naczynia obok i wypij to, co stoi na komodzie obok łóżka. Jeśli chcesz, licz się z końcem dotychczasowego życia. – oznajmił ostro i dobitnie. Rzucił sztylet pod nogi elfki. Jego słowa nie znosiły sprzeciwu. Żadnego ale. Usiadł na głębokim fotelu naprzeciw łóżka i odpalił papierosa. – Masz godzinę. – powiedział, jakby ta sytuacja zdarzała mu się często.

Offline

 

#70 2008-11-21 20:27:08

Amorsis

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-11-13
Posty: 252
Punktów :   

Re: 1

Amorsis popatrzyła na Ezamela, a potem go zapytała:
- Co się ze mną stanie, jeżeli jej nie spuszczę? Nie wiem skąd mam te odczucia. Możesz mi wszystko wyjaśnić? Boję się.

Offline

 

#71 2008-11-21 20:35:07

Ezamel

Administrator

Zarejestrowany: 2008-11-13
Posty: 247
Punktów :   

Re: 1

-    Jeśli nie pozbawisz się litra krwi teraz i nie wypijesz tego, co stoi na komodzie zostaniesz Szarym Płaszczem. Zostaniesz wprowadzona w nasze tajemnice i wejdziesz na naszą drogę. Jeśli to zrobisz, wrócisz do dawnego życia. Przynajmniej teoretycznie.
    Strzepnął popiół i westchnął.
    -    Tę moc możesz przyjąć, lub nie. To moja moc. Mój jad. Zrób z tym, co uważasz. Spiesz się.

Offline

 

#72 2008-11-21 20:38:07

Amorsis

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-11-13
Posty: 252
Punktów :   

Re: 1

- Ezamelu, ale powiedz mi dokładniej. Mówisz strasznie ogólnikowo. Powiedz mi wprost kim będę, jeżeli nie wypiję tego czegoś, a kim jeżeli zrobię to co mówiłeś?

Offline

 

#73 2008-11-21 20:43:34

Ezamel

Administrator

Zarejestrowany: 2008-11-13
Posty: 247
Punktów :   

Re: 1

-    Jeszcze raz – jeśli zrobisz, co powiedziałem, wrócisz do siebie. Jeśli wybierzesz inaczej – zostaniesz z nami. Dostałaś ode mnie ogromną dawkę jadu, gdy wyssałem truciznę z twojego ramienia. Ten jad obudzi w tobie boską część, będziesz widzieć rzeczy, które nie są widoczne dla zwykłych istot. To jest dar. Przekleństwem jest nadnaturalne przedłużenie życia i męka duszy. Tyle, nic więcej ci teraz nie powiem.
    Zgasił papierosa i wstał.
    -    Teraz wybierz.

Offline

 

#74 2008-11-21 20:49:22

Amorsis

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-11-13
Posty: 252
Punktów :   

Re: 1

Amorsis popchnęła nogą sztylet do Ezamela. Potem powiedziała:
- Wybrałam. Zgodzisz się na coś? Czy mogę spędzić dzisiejszą noc u Ciebie? Boję się sama być w pokoju. Mogę spać na podłodze, ale nie wyrzucaj mnie teraz za drzwi. - Elfka zaczęła płakać.

Offline

 

#75 2008-11-21 20:53:45

Ezamel

Administrator

Zarejestrowany: 2008-11-13
Posty: 247
Punktów :   

Re: 1

-    Nigdy nie wybaczysz sobie tego wyboru. – oznajmił Ezamel i podniósł sztylet. Zgarbiony stał moment i schował broń pod fałdy koszuli. – Śpij, gdzie jesteś. Będziesz czuła ból, który nie ma miejsca. To ból duszy. Przyzwyczajaj się. Potem zmaleje, nawet bardzo, ale już nigdy nie zniknie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wwefight.pun.pl www.biotechnologia-ajd.pun.pl www.pokegra.pun.pl www.ryl2.pun.pl www.obpu.pun.pl